Szkolenia dla kierowników projektów

Projekt – to bardzo ważna sprawa. Co trzeba przede wszystkim podkreślić to fakt, że ma ona kilka aspektów. Otóż projekt to nie tylko złożenie na piśmie jakiegoś wniosku czy otrzymanie wyników albo efektów. Projekt to także długa droga na szczyt, na którą składają się ludzie, zadania, urzędy, finanse. Słowem – zarządzanie projektami nie jest takie łatwe.

Projekty w firmach

Co może bowiem być takim projektem? Otóż rzeczy określanych tym mianem może być naprawdę wiele. Przede wszystkim projektem może być zbudowanie domu, wymyślenie nowego produktu, nowej reklamy, sposoby sprzedaży. Są jednak pewne cechy wspólne. Otóż każdy projekt musi mieć swój cel. Z kolei, aby się powiódł, nie może być prowadzony tak po prostu – trzeba wcześniej wszystko przemyśleć. Co dokładnie?

Na pewno to, jaki zespół będzie się tym zajmował, jakie osoby, o jakich charakterach. Ponadto skąd wziąć pieniądze, jak je rozplanować? Dalej – czy może nawiązać współpracę z innymi firmami, czy jakieś zewnętrzne podmioty będą odpowiedzialne za część projektu? Kolejnym zagadnieniem jest kwestia odpowiedzialności za poszczególne zadania. Słowem – dość dużo spraw na głowie ma kierownik projektu.

Szkolenia dla kierowników projektów – szkolenia agile

Dlatego też dobrze jest, jeśli kierownicy zostaną odpowiednio przeszkoleni oraz posiadali certyfikat agilepm foundation. Znajomość zasad tworzenia harmonogramu, dobierania ludzi, rozmowy z nimi, prowadzenia negocjacji, motywowania – to wszystko są bardzo ważne umiejętności, które powinien posiadać każdy kierownik. Dodatkowo powinien on także znać stronę prawną danego zagadnienia a także być zorientowany w finansach.

Wiadomo zaś, że żadne studia ani praca tego nie nauczą. Dlatego dobrze jest zainwestować w specjalne szkolenia dla kierowników (np. agile project management szkolenie), które wykształcą w nich potrzebne cechy i zdolności. Na pewno nie będziemy żałować pieniędzy wydanych na takie szklenia, chyba że pomylimy się w wyborze firmy. Dlatego dobrze jest wcześniej sprawdzić opinie o niej, podpytać znajomych, co sądzą na jej temat itd. Efekty dobrego agile szkolenia na pewno szybko zauważymy!

Add a Comment