Project manager szkolenia

Szkolenia project management są to szkolenia najczęściej zamknięte, skierowane i dostosowane do potrzeb danego klienta. Odpowiednia, profesjonalna firma szkoleniowa przy tworzeniu szkolenia dla menagerów uwzględni specyfikę danej firmy i przygotuje szkolenie wpisujące się w potrzeby danego przedsiębiorstwa.

Szkolenia z zakresu project management (np. agile pm foundation) muszą być interesujące i wartościowe dla słuchaczy. Tylko w ten sposób będą efektywne. Proces przeprowadzania szkoleń zawiera kilka niezbędnych etapów.

Pierwszym z nich jest diagnoza potrzeb szkoleniowych w danym przedsiębiorstwie. Ten etap ma na celu poznać specyfikę firmy, przeanalizować potencjał przedsiębiorstwa, poznać klientów oraz kontrahentów danej firmy i dostosować szkolenie do indywidualnych potrzeb.

Kolejny etap to przygotowanie indywidualnego programu szkoleniowego. Po zapoznaniu się ze specyfiką pracy uczestników szkolenia firma szkoleniowa przygotowuje plan, w oparciu o sprawdzone metody i techniki. Profesjonalna firma szkoleniowa potrafi dobrać narzędzia pracy w taki sposób, by szkolenie było interesujące, wartościowe i niebanalne. W zależności od grupy docelowej dostosowuje się styl uczenia się do danych osób.

Podczas szkoleń wykorzystuje się różne narzędzia szkoleniowe. Mogą to być zarówno wykłady, pogadanki, prace w grupie, a także ćwiczenia. Ostatnim, najważniejszym etapem jest przeprowadzenie szkolenia (tu polecamy agile szkolenieszkolenie product owner). W wybranym, dogodnym dla klienta terminie realizuje się szkolenie zgodnie z wcześniej przygotowanym programem.

Wybrany pod daną grupę trener przeprowadza ciekawe i interesujące szkolenie, odpowiada na zadawane pytania, wykłada, ale również słucha uczestników i wpasowuje się w ich potrzeby.

Dobór odpowiedniego trenera jest równie istotny jak odpowiedni program szkoleniowy. Ważne jest doświadczenie oraz styl przeprowadzania szkoleń. Musi być on dopasowany do specyfiki grupy. Tylko w ten sposób szkolenie będzie skuteczne. Należy pamiętać, że zadowolony klient chętniej skorzysta z naszych usług i poleci naszą firmę znajomym.