Jakie programy do pracy zdalnej?

Praca zdalna to dla wielu etatowców norma. Często korzystają z niej osoby odbywające delegacje, a które w tym samym czasie zajmują się kwestiami związanymi z podwładnymi w siedzibie firmy, a także agenci nieruchomości czy rodzice małych dzieci. Dzisiaj, gdy mamy do czynienia z groźnym wirusem, sporo spółek decyduje się na zamknięcie siedzib przy równoczesnym zlecaniu zatrudnionym wykonywanie bieżących zadań z domu.

Takie podejście do tematu generuje kolejny dylemat, a mianowicie, jakie programy zapewniają dostęp do funkcji koniecznych do przejścia na tryb home office. Pracodawcy odbywają szkolenia online z zakresu oprogramowania do użycie, w przypadku gdy w grę wchodzi praca zdalna. Również przedstawiamy parę pomysłów, co robić i z czego skorzystać.

Trello
Programy do pracy zdalnej powinny oferować kilka dodatkowych funkcji, a mianowicie organizację pracy i efektywne zarządzanie zespołem. Takie możliwości oferuje program Trello, wyjątkowo użyteczny w takich przypadkach. Ma wiele użytecznych funkcji, które z czasem się odkrywa, a te podstawowe są intuicyjne i nadają się do przyswojenia w krótkim czasie.

Microsoft Office Online
Nie wszyscy są fanami rozwiązań używanych przez produkt Google w przypadku arkuszy kalkulacyjnych i dokumentów tekstowych. Propozycją jest wersja popularnego Microsoft Office w wersji internetowej, dzięki któremu praca zdalna będzie dużo mniej skomplikowana do błyskawicznego wprowadzenia. Jest ona okrojona z kilku funkcji, ale całkowicie wystarczająca.

Evernote
To natomiast opcja dla tych, którzy organizują pracę podwładnych na zasadach burzy mózgów albo zwyczajnie lubią porządkować swoje zadania. Program ten jest w TOP 3, jeśli chodzi o zastąpienie oldschoolowego notatnika. Funkcje Evernote zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających! Rzecz jasna notatki trafiają do chmury i jest możliwe odczytanie ich z wybranego przez użytkownika miejsca i sprzętu.