Jak wzmocnić szkolenie?

Jak wzmocnić szkolenie? Webinary!

Stosunkowo trudno wyszukać na rynku firmę, która kompleksowo zajmuje się szkoleniem pracowników. Są tematy, które niełatwo będzie omówić na spotkaniach szkoleniowych.

Stąd zyskuje na znaczeniu propozycja, aby uzupełniać je przez webinary. Jest to sprawdzona metoda na otrzymanie dodatkowych kompetencji przez pracowników bez potrzeby wychodzenia z biura.

Zapisanie się na szkolenia online jest stosunkowo łatwe, a dodatkowo powodują one mniejsze koszty aniżeli szkolenia stacjonarne. Profity są dość zbliżone – po ukończeniu spotkania i ewentualnym rozwiązaniu testu końcowego, uczestnicy dostają cenne certyfikaty, mogące na przyszłość poprawić ich szansę na podwyżkę czy też lepsze miejsce pracy. Dostępność takich opcji nierzadko wiąże się także z tym, jak wygląda zarządzanie praca zdalna w danym przedsiębiorstwie.

Przełożeni korzystają ze zlecenia swoim podwładnym wzięcia udziału w webinarach z domu.

Aktualnie w czasie epidemii będą z tego dużo częściej korzystać. Udział w szkoleniach online z domu wymaga od uczestników zainstalowania bezpłatnego oprogramowania (chociaż nie zawsze, bo niektóre komunikatory są dostępne w wersji przez przeglądarkę). Osoba prowadząca takie szkolenie, nie tylko będzie dla wszystkich uczestników widoczna w okienku kamery.

Udostępni tam również podgląd własnego pulpitu i prezentację wcześniej na tę okazję przygotowaną. Najbardziej prestiżowe firmy szkoleniowe zapewniają dostęp do gratisowych materiałów dla swoich kursantów także po ukończeniu pełnego cyklu.

Webinary mają tę przewagę, że bez trudności zrobimy sobie notatki na komputerze poprzez stosowanie zrzutów z ekranu i zaznaczaniu najbardziej niejasnych dla nas tematów. Można też zapytać o możliwość późniejszego skontaktowania się z prowadzącym w razie pojawienia się dodatkowych niejasności.

Add a Comment